"Wielkie rzeczy w małej Binczarowej"

14 kwietnia,  był dla Naszej Szkoły wyjątkowym dniem! Gościliśmy  delegację  z oddalonego od nas o 700 km Olecka  - p. wiceburmistrz, kierownik oświaty, dyrektorów, nauczycieli - blisko dwadzieścia osób, którym towarzyszyli przedstawiciele naszej gminy.

Ta wizyta miała na celu wymianę doświadczeń, zainspirowanie siebie nawzajem ciekawymi rozwiązaniami zastosowanymi w szkole.

Przyjezdni goście mieli okazję zobaczyć przestrzeń naszej szkoły: począwszy od kuchni, gdzie czekała na nich własnoręcznie upieczona przez uczniów klasy III szarlotka,  poprzez przygotowane dla i przez uczniów korytarze, kąciki, strefy, a także sale przedszkolne i lekcyjne, aż po warsztatownię, w której czekali na nich uczniowie klasy VIII z zadaniem niespodzianką :) Delegacja z Olecka miała okazję przyjrzeć się metodom i środkom, jakie wykorzystujemy na co dzień z naszymi uczniami oraz sposobowi funkcjonowania naszej szkoły. Zaprezentowaliśmy im drogę, jaką w procesie zmiany przeszliśmy oraz to, co w naszych planach na następne miesiące i lata.

Nasza szkoła, to co i jak robimy, spotkało się z wielkim entuzjazmem i uznaniem ze strony samorządowców i nauczycieli, którzy nas odwiedzili.

Jest nam bardzo miło, że nasze starania, nasza codzienna praca, którą podejmujemy wszyscy: Uczniowie, Nauczyciele, Dyrekcja, Rodzice i lokalna społeczność, zostały pozytywnie odebrane i docenione.

Liczymy na to, że wzajemna wymiana doświadczeń zainspiruje nas do kolejnych przedsięwzięć i będzie podmuchem w nasze już rozłożone i lecące ku lepszemu skrzydła.

A oto co pisali o nas, po zakończonej wizycie, kierownik Wydziału Edukacji oraz Burmistrz Miasta Olecka. Zapraszamy do lektury :)