Wycieczka klasy I do muzeum w Szymbarku

18 października pierwszaki wyruszyły na swoją pierwszą szkolną wycieczkę. Przeżyć było co nie miara, gdyż była to pierwsza samodzielna wyprawa - bez rodziców!

Naszym punktem docelowym był Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Dzięki ciekawym obiektom tego miejsca i naszym paniom przewodniczkom przenieśliśmy się w czasie o 100 lat wstecz! Zwiedzaliśmy dawne chaty, zabudowania gospodarskie, warsztat kowala, tłocznię oleju i dom zielarki. Było tam bardzo dużo ciekawych przedmiotów, które nas zainteresowały, a na wszystkie nasze pytania odpowiadała pani przewodnik. Teraz już wiemy, jak dawniej wyglądało pranie, prasowanie, mielenie ziarna na mąkę i inne domowe czynności. Zgodnie uznaliśmy, że życie w dawnych czasach było o wiele cięższe niż teraz.

Oprócz zwiedzania, uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych i wykonywaliśmy bardzo fajne zabawki z butelek po napojach, przypominając sobie tym samym, na czym polega recykling.
Na zakończenie naszej wyprawy, odpoczywaliśmy, smażąc kiełbaski przy ognisku. A że pogoda była piękna i aura jesienna w pełni, nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu i bitwy na suche liście.
Wycieczkę uważamy za bardzo udaną i z niecierpliwością czekamy na kolejną!